Odkup odszkodowań z OC - dlaczego warto skorzystać?

Odkup odszkodowań z OC – dlaczego warto skorzystać?

Kolizja drogowa to sytuacja, która może się przydarzyć każdemu kierowcy. Zwykle w takim przypadku uczestnicy kolizji spisują wspólnie oświadczenie o jej przebiegu, a kierowca, który był jej sprawcą, przekazuje poszkodowanemu dane dotyczące polisy ubezpieczeniowej. Poszkodowany kierowca może dzięki temu zwrócić się do ubezpieczyciela z wnioskiem o otrzymanie odszkodowania. Tak wygląda to w teorii. W praktyce jednak często nie jest tak kolorowo. Zdarza się bowiem, że firmy ubezpieczeniowe zaniżają wysokość odszkodowania. Dla poszkodowanego kierowcy do nie lada problem, ponieważ kwota odszkodowania nie pokrywa kosztów związanych z naprawą auta. Na szczęście, nie jest to sytuacja bez wyjścia. Można bowiem sprzedać roszczenie względem firmy ubezpieczeniowej.

Zaniżenie odszkodowania przez ubezpieczyciela

Każdy kierowca, który został poszkodowany w wyniki kolizji drogowej, ma prawo ubiegać się o odszkodowanie od firmy ubezpieczeniowej sprawcy kolizji. Co ważne, odszkodowanie pokryć powinno wszelkie koszty związane z naprawą samochodu. Sama procedura otrzymania odszkodowania nie jest skomplikowana. Zwykle wystarczy złożyć odpowiedni wniosek online. Ubezpieczyciel rozpatruje złożony wniosek i wycenia, szkodę proponując jednocześnie kwotę odszkodowania. Jak jednak wspomniano, często zdarza się, że kwota ta jest znacznie zaniżona. W takiej sytuacji poszkodowany kierowca oczywiście nie musi godzić się z decyzją ubezpieczyciela. Możliwe jest złożenie odwołania od takiej decyzji. Wielu kierowców decyduje się jednak na inne rozwiązanie, takie, które pozwala na otrzymanie odpowiednio wysokich środków finansowych znacznie szybciej.

Odkup odszkodowania z polisy OC

Rozwiązaniem, o którym tu mowa jest sprzedaż swojego roszczenia względem ubezpieczyciela. Na rynku działają firmy, które odkupują od poszkodowanych kierowców odszkodowania komunikacyjne. Zaletą takiego rozwiązania dla kierowcy jest możliwość uniknięcia często długiego sporu z firmą ubezpieczeniową. Co ważne, wchodząc w taki spór, nie można być pewnym pozytywnego rozstrzygnięcia. Firma odszkodowawcza TB Ekspert proponuje odkupienie odszkodowania OC. Kierowca w takiej sytuacji ma możliwość otrzymania środków finansowych niemal natychmiast. Wystarczy podpisać umowę cesji z firmą odszkodowawczą. W tym momencie cała procedura dla poszkodowanego kierowcy dobiega końca. Otrzymuje on środki finansowe pozwalające na pokrycie strat i cały problem związany z tą sprawą ma już z głowy. Teraz to firma odszkodowawcza będzie starać się o uzyskanie dla siebie odpowiednich środków od firmy ubezpieczeniowej.

Odkup odszkodowania – dlaczego warto skorzystać?

Nie da się ukryć, że rozwiązanie polegające na sprzedaży roszczenia do odszkodowania wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim poszkodowany kierowca w bardzo krótkim czasie otrzymuje środki finansowe. I co ważne, nie ulegają one zwrotowi, jeśli firma odszkodowawcza nie uzyska od ubezpieczyciela odszkodowania w zadowalającej wysokości. Dla kierowcy jest to możliwość szybkiego zakończenia całej sprawy. To ogromna oszczędność czasu, ale również i nerwów.