Jak odzyskać kontakty z uszkodzonego telefonu - system Android

Jak odzyskać kontakty z uszkodzonego telefonu – system Android

Przypadkowe usunięcie numeru telefonu na Androidzie jest normalne w naszym życiu – czasami nawet przypadkowe kliknięcie może spowodować ten problem. A kiedy przez naszą nieostrożność stracimy numer, dodatkowe nerwy nie pozwalają nam na racjonalne działanie. Jeżeli tak się stanie, należy przestać korzystać z telefonu i przywrócić utracone dane tak szybko, jak to możliwe. W przeciwnym razie utracone kontakty zostaną pokryty innymi i odzyskanie ich będzie znacznie trudniejsze.

Odzyskiwanie kontaktów Android – Jak odzyskać usunięte kontakty z pamięci telefonu Android? 

Do wykonania zadania potrzebny jest program do odzyskiwania kontaktów w systemie Android – MobiKin Doctor for Android (Win / Mac). To narzędzie jest łatwe do zarządzania, ponieważ można odzyskać utracone lub usunięte kontakty z pamięci telefonu, lub karty SIM za pomocą kilku kliknięć. Ponadto przed odzyskaniem, program umożliwia podgląd wszystkich brakujących lub usuniętych informacji o kontaktach z pamięci telefonu, w tym imię i nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, adres firmy i tak dalej. Dlatego możesz wybrać, co chcesz i odzyskać je selektywnie. Co więcej, przywrócone kontakty można zapisać w formacie HTML.

Zanim program odzyskiwania danych Android uzyska dostęp do urządzeń z systemem Android, należy sprawdzić, czy urządzenie z systemem Android jest rootowane, czy nie. Jeśli nie, musisz go najpierw zrootować. Następnie możesz wykonać następujące kroki, aby uratować wszystkie usunięte kontakty na telefonie z Androidem.

Krok 1. Podłącz telefon do komputera

Pobierz i zainstaluj program na swoim komputerze, a następnie uruchom go. Następnie podłącz smartfon z systemem Android do komputera za pomocą kabla USB, a następnie otwórz debugowanie USB w urządzeniu, jeśli jest to wymagane.

Jeśli Twój telefon z Androidem działa w systemie 4.2.2 lub nowszym, musisz autoryzować połączenie w telefonie. Po prostu zaznacz opcję „Zezwól” na telefonie i naciśnij przycisk „OK” na komputerze. Następnie zobaczysz interfejs jak poniżej:

Krok 2. Skanuj i wyświetl usunięte kontakty

Po połączeniu musisz zaznaczyć opcję „Kontakty” i kliknąć „Dalej” na głównym interfejsie. Następnie program rozpocznie skanowanie całej listy kontaktów z pamięci telefonu, w tym utraconego i istniejącego numeru i pokazanie ich w programie. Jeśli chcesz wyświetlić tylko usunięte kontakty, możesz przełączyć przycisk „Wyświetl tylko usunięte elementy”. Następnie możesz kliknąć przycisk „Kontakty” w lewym panelu, aby wyświetlić podgląd każdego numeru telefonu i nazwy kontaktu, adresu, adresu e-mail, nazwy firmy i innych informacji kontaktowych.

Krok 3. Przywróć usunięte kontakty na Androida

Teraz możesz wybrać, co chcesz odzyskać i wyeksportować je do swojego komputera, klikając przycisk „Odzyskaj”.

Krok 4. Znajdź usunięte kontakty na komputerze

Po zakończeniu procesu odzyskiwania możesz włączyć folder, w którym zapisałeś przywrócone kontakty, aby sprawdzić usunięte kontakty. Kiedy uzyskasz już do nich dostęp, wszystkim, co pozostanie ci do zrobienia to przegranie ich z powrotem na swój telefon.