Jak nauczyć się rysować kota?

Jak nauczyć się rysować kota?

Koty to w Polsce (ale nie tylko) jedne z najpopularniejszych zwierząt. Ustępują prawdopodobnie wyłącznie psom. Nic więc dziwnego, że rysowanie kota jest jednym z najpopularniejszych wyzwań, jakie stawiają przed sobą ludzie, szczególnie młodzi. Na szczęście obecnie istnieje dużo tutoriali pokazujących krok po kroku jak wykonać konkretny rysunek z bajki lub ze zdjęcia. Jak zatem przygotować się do narysowania kota? Jak narysować postać z bajki krok po kroku? Jak zacząć uczyć się rysowania, aby móc narysować nie tylko kota czy psa, ale także rośliny, ludzi czy różnorodne przedmioty?

  1. Jak narysować kota – przygotowania
  2. Rysunek kota – krok po kroku
  3. Jak nauczyć się rysować?

Jak narysować kota – przygotowania

Na samym początku trzeba przygotować się do rozpoczęcia rysowania. Oznacza to zebranie wszystkich przedmiotów, które będą potrzebne w trakcie wykonywania rysunku? O czym zatem należy pamiętać? Oczywiście o kartce, ołówku, temperówce i gumce. Oprócz tego warto również pamiętać o innych elementach, dzięki którym rysowanie stanie się proste. Może to być linijka czy cyrkiel. Oczywiście te przedmioty nie są obowiązkowe, jednak czasami naprawdę warto je mieć. A po skończonym rysunku warto go jeszcze pokolorować.

Rysunek kota – krok po kroku

A więc jak narysować kota? Warto przy tym kierować się tutorialami podpowiadającymi jak to zrobić krok po kroku. Oczywiście na samym początku zawsze warto rozpocząć rysowanie od narysowania linii pomocniczych oraz okręgu, który będzie symbolizował pyszczek kotka. W następnym kroku warto narysować kontury – dzięki narysowanym wcześniej liniom pomocniczym kontury będą prostsze do stworzenia. Kolejne kroki to powolne dodawanie wszystkich potrzebnych detali takich, jak wąsy kota, kocie oczy, pyszczek, łapki czy kapelusz. Narysować kota krok po kroku jest naprawdę łatwo. Nie trzeba mieć wieloletniego doświadczenia w rysowaniu, aby być w stanie taki rysunek wykonać.

Jak nauczyć się rysować?

Wiele osób zastanawia się nad tym, jak w ogóle można nauczyć się rysować? Czy jest do tego potrzebny wielki talent, a może jest to taka sama umiejętność, jak inne które już posiadamy? Prawda jest taka, że na świecie są osoby, które mają większe predyspozycje od innych, ale nie oznacza to że nie można się nauczyć rysować! Jest wiele ścieżek, które pozwolą ci nauczyć się rysowania dowolnych rzeczy. Możesz tego dokonać idąc do szkoły rysunku czy też kupując sobie specjalistyczną książkę, która wytłumaczy ci podstawy różnych technik rysunku. Możesz się tego również nauczyć metodą prób i błędów. Wszystko zależy od tego, jak lubisz się uczyć.