Ile kosztuje preparat Melanotan II?

Ile kosztuje preparat Melanotan II?

Melanotan II to opalenizna bez wielogodzinnego leżenia na słońcu, wizyt w solarium czy stosowania samoopalacza. Dzięki starannie wyselekcjonowanym składnikom aktywnym, oddziałuje na ludzki organizm dokładnie tak samo jak hormon produkowany w przysadce mózgowej, który stymuluje komórki barwnikowe skóry, aby generowały jeszcze większe ilości pigmentu – melaniny. Zapewnia więc pięknie brązową skórę przez cały rok, a do tego jest w pełni bezpieczny i łatwy w użyciu. Melanotan II to innowacyjny produkt, który jest dostępny w formie zastrzyków oraz spreju do nosa. Zastanawiasz się ile kosztuje i czy to dużo, czy mało? Czytaj dalej i sprawdź!

Melanotan II – cena

Cena preparatu jest różna w zależności od sklepu i tego, czy chodzi o ampułki czy sprej. Jedna ampułka 10 mg kosztuje około 100 zł, jednak bardziej opłaca się kupić zestaw trzech lub pięciu ampułek, ponieważ wielosztuki pozwalają zaoszczędzić od 5 do 10%. Sprej do nosa natomiast kosztuje między 270 a 290 zł. Aby efekt pięknej i zdrowej opalenizny utrzymywał się przez cały czas, należy stosować Melanotan II raz na tydzień, przy czym trzeba pamiętać, że jedna ampułka to jedna aplikacja. W przypadku spreju należy stosować go codziennie – kobiety 2 a mężczyźni 4 psiknięcia raz dziennie. Jedno opakowanie wystarcza więc analogicznie na 20 lub 10 dni.

Stosowanie preparatu

Melanotan II należy stosować raz w tygodniu, gdy skóra nabierze pożądanego odcienia (czyli wejdzie w tzw. fazę konserwowania). Rozpoczynając dawkowanie, zaleca się wstrzykiwanie połowy zalecanej dawki co drugi dzień do momentu aż zastosowane zostaną 4 dawki. Odtąd można stosować już pełną dawkę i aplikować Melanotan II co drugi dzień (ten etap to faza ładowania). Preparat najlepiej stosować przed pójściem do łóżka. Dzięki temu ewentualne i rzadko występujące efekty uboczne będą mniej odczuwalne.

Melanotan II a inne preparaty

Wiedząc, ile kosztuje Melanotan II, można sobie odpowiedzieć na pytanie, czy to dużo czy mało. Istnieje przecież darmowy sposób na opalanie – wystawienie skóry na słońce. Trzeba jednak pamiętać, że metoda ta ma dwie wady. Po pierwsze nie jest dostępna przez cały rok, a po drugie nie jest bezpieczna dla naszego zdrowia, czego nie można powiedzieć o preparacie. Podobnie solarium. Nie dość, że swoje kosztuje, to jeszcze światło lamp stanowi bezpośrednią przyczynę pojawienia się wielu problemów skórnych, w tym nowotworów (czerniak). Z kolei samoopalacz to mało wygodne rozwiązanie i wcale nie takie tanie. Przeciętne opakowanie wysokiej jakości balsamu 200 ml kosztuje od 150 do nawet 450 zł (!). Przy regularnym stosowaniu na całe ciało wystarcza na około tydzień, czyli miesięcznie wydamy na niego 600 – 1800 zł, a pamiętajmy, że jedna ampułka za 100 zł raz w tygodniu wyniesie nas 400 zł w miesiącu, a w zestawie jeszcze mniej. Czy zatem Melanotan II jest drogi? Zdecydowanie nie.