Czym zajmuje się rzeczoznawca samochodowy i jak może Ci pomóc przy zaniżonym odszkodowaniu?

Czym zajmuje się rzeczoznawca samochodowy i jak może Ci pomóc przy zaniżonym odszkodowaniu?

.Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny to jeden z najgorętszych tematów. Temat ten nigdy nie schodzi z ust osób borykających się z zaniżaniem wartości odszkodowania przez ubezpieczyciela. Niestety analizując doniesienia z ostatnich miesięcy, możemy z całą pewnością stwierdzić, że firmy ubezpieczeniowe coraz częściej decydują się na taki proceder. Jakie może być tego źródło? Firmy ubezpieczeniowe zdają sobie sprawę z tego, że niewiele osób zdecyduje się na wyciągnięcie dalszych konsekwencji w sądzie. Jednak istnieje rozwiązanie, które pozwoli nam na zapewnienie sobie ogromnej przewagi w procesie odzyskiwania należnego odszkodowania. Mowa tu o rzeczoznawcy samochodowym.

Kim jest rzeczoznawca samochodowy?

Niezależny rzeczoznawca samochodowy z firmy TB Ekspert to osoba, która zawodowo zajmuje się wyceną pojazdów nowych, używanych, ale też tych powypadkowych. Co należy do zakresu usług rzeczoznawcy samochodowego? Najczęściej ustala on, jak powinna wyglądać wartość odszkodowania na podstawie wyceny szkód oraz źródła zdarzenia. Rzeczoznawców samochodowych najczęściej możemy spotkać w momencie, gdy zgłosimy szkodę do ubezpieczyciela. Towarzystwo ubezpieczeniowe wysyła swojego rzeczoznawcę w celu przeanalizowania stanu faktycznego samochodu. Na podstawie jego biegłej opinii podejmowana jest decyzja o wypłacie stosownej kwocie odszkodowania. Rzeczoznawca to relatywnie rzadki zawód, który dodatkowo obwarowany jest restrykcyjnymi wymaganiami, po spełnieniu których kandydat może otrzymać licencję rzeczoznawcy samochodowego.

Jak rzeczoznawca samochodowy może nam pomóc w uzyskaniu żądanego odszkodowania?

Warto mieć na uwadze, że firmy ubezpieczeniowe wcale nie muszą być jedynym podmiotem, który korzysta z usług rzeczoznawcy samochodowego. My, jako osoby fizyczne również możemy zlecić niezależnemu rzeczoznawcy wycenę szkód. Co więcej, jest to dobra praktyka w sytuacji, gdy szukamy odpowiedniego uzasadnienia reklamacji, która powinna zostać wysłana do ubezpieczyciela w wypadku zaniżonego odszkodowania. Możemy wynająć niezależnego rzeczoznawcę, który w obiektywny sposób zweryfikuje szkodę oraz wyceni ją. Taki dokument podpisany przez rzeczoznawcę stanowi bardzo poważne uzasadnienie naszego roszczenia. Dzięki niemu możemy liczyć się z poważnym potraktowaniem przez ubezpieczyciela.

Zalety związane z zatrudnieniem rzeczoznawcy samochodowego

Niezależny rzeczoznawca samochodowy, dzięki swojej biegłej opinii może z łatwością zweryfikować wycenę wykonaną przez kolegę po fachu zatrudnionego przez ubezpieczyciela, i poddać w wątpliwość tak niską kwotę odszkodowania. Z pomocą takiego rzeczoznawcy znacznie łatwiej będzie się nam walczyło o należne pieniądze ubezpieczyciela.

Kliknij Tutaj i Sprawdź ofertę jednego z najlepszych w Polsce niezależnych rzeczoznawców samochodowych.